Четвер, 16 березня 2017 21:12

Фото до матеріалу

Український суд вперше конфіскував судно за входження в порти Криму

Український суд вперше конфіскував судно за входження в порти Криму

Танзанійське судно Sky Moon із вантажем соди затримали українські прикордонники 30 листопада 2016 року.

Малиновський районний суд Одеси конфіскував судно Sky Moon під прапором Танзанії за незаконне заходження в порти анексованого Росією Криму. Про це повідомляє прес-служба військової прокуратури Південного регіону.

15 березня суд розглянув адміністративний протокол про порушення митних правил щодо капітана судна Sky Moon.

Капітана визнали винним у переміщенні поза українським митним контролем із території Криму понад 3 тис. т технічної соди.

Контрабандний товар вартістю майже 18,5 млн грн, а також транспортний засіб, що використовували для вчинення правопорушення, конфісковані, повідомляють у прокуратурі.

"Це найбільша товарна партія в історії українських правоохоронних органів, яка конфіскована судом за порушення митних правил. Також уперше в історії України суд ухвалив рішення про конфіскацію судна", – заявили у відомстві.

Окрім того, капітана судна – громадянина Сирії – й одного із засновників компанії-вантажовласника – громадянина Молдови, притягують до кримінальної відповідальності в Україні, нагадали у прес-службі.

Вирішують питання про притягнення до відповідальності представника судновласника – громадянина Румунії, який організував злочин, сказано в повідомленні.

30 листопада 2016 року українські прикордонники затримали Sky Moon на шляху із Севастополя до молдавського порту Джурджулешти. Капітан намагався імітувати несправність корабля.

Незважаючи на те, що Україна закрила торгові порти відразу після окупації, а країни ЄС і США запровадили економічні санкції, що забороняють торгівлю, іноземні судна продовжують заходити до портів окупованого Росією Криму.

Розкажи про це друзям

blog comments powered by Disqus