Четвер, 14 липня 2016 18:49

Фото до матеріалу

Верховна Рада ухвалила закон про біометричні паспорти. Деталі

Верховна Рада ухвалила закон про біометричні паспорти. Деталі

Верховна Рада України ухвалила зміни до законодавства, якими вводиться біометричний паспорт громадянина України.

Як передає кореспондент агентства "Інтерфакс-Україна", відповідний законопроект №3224 кілька разів виносився на голосування і в результаті його підтримали 226 народних депутатів.

Згідно з документом, оформлення паспортів відбуватиметься з 14 років. Крім того, скасовується штамп про шлюб.

Законом визначено, що для оформлення закордонного паспорта, дипломатичного, службового і низки інших документів будуть використовуватися оцифровані відбитки пальців рук. Наразі відбитки пальців у таких випадках беруть тільки за згоди особи. Разом з тим, для оформлення паспорта громадянина України вносити оцифровані відбитки пальців рук будуть також тільки за згоди особи.

Відповідно до закону, отримати паспорт зобов'язаний буде кожен громадянин України, який досяг 14-річного віку. Паспорт буде оформлюватися на 4 роки особам, які не досягли 18 років, а всім іншим - на 10 років.

Паспорт буде містити текст українською та англійською мовою. У паспортах громадян України не буде офіційного засвідчення реєстрації шлюбу, а також його розірвання, але кожному з подружжя будуть видавати свідоцтво про шлюб.

У законі прописано порядок оформлення документів для постійного проживання громадян України за кордоном.

Із законодавства пропонується виключити норму про терміни і порядок розгляду заяви на оформлення закордонного паспорта, яка припускає можливість відмови у видачі такого документа. Тепер можна буде вилучати закордонний паспорт, можна буде лише обмежити право громадянина на виїзд за кордон в певних випадках.

У законі прописано принципи функціонування єдиного державного демографічного реєстру, який ведеться метою з ідентифікації особи, для оформлення, видачі, обміну, визнання недійсним та знищення документа, здійснення реєстрації місця проживання або місця перебування. Порядок ведення реєстру встановлює Кабінет Міністрів України. Розпорядник реєстру - центральний орган виконавчої влади, який реалізує державну політику в сфері міграції. Також у законі прописаний порядок отримання інформації з Єдиного державного демографічного реєстру.

Уточнюється визначення "безконтактного електронного носія". Законом встановлено вартість адміністративної послуги з оформлення документів, що засвідчують особу. Крім того, в безконтактний електронний носій, який міститься в паспорті громадянина України, який досяг 18-річного віку, будуть вносити засоби електронного цифрового підпису.

Крім того, ухвалений парламентом закон передбачає, що кожен громадянин України може мати не більше двох закордонних паспортів.

Віче за матеріалами: Інтерфакс-Україна

Розкажи про це друзям

blog comments powered by Disqus