П'ятниця, 14 квітня 2017 10:03

Фото до матеріалу

Страсна п'ятниця: що потрібно і що не можна робити в цей день

Страсна п'ятниця: що потрібно і що не можна робити в цей день

У 2017 році Страсна п'ятниця припадає на 14 квітня.

Страсна п'ятниця у християнстві вважається самим траурним днем у році. Саме цього дня був розп'ятий і прийняв мученицьку смерть Ісус Христос. Тому, відповідно до церковних традицій, Страсну п'ятницю потрібно присвячувати покаянню, молитвi та роздумам над власним життям.

Що не можна робити у Страсну п'ятницю

Не можна вживати їжу і воду. Страсна П'ятниця вважається найсуворішим днем Великого посту. Стриманість у їжі повинна тривати до церковного служіння вечерні та виносу плащаниці, тільки після цього дозволяється вжити хліб і воду.

В цей день не можна працювати. Забороняється шити, прати, будь-що різати, займатися прибиранням, копати землю, саджати рослини, готувати їжу і навіть купатися.

B Страсну п'ятницю не можна розважатися: співати, веселитися, сміятися і вести активний, розгульний спосіб життя. Згідно з повір'ям, той, хто засміється в цей день, буде плакати весь рік.

Не можна сваритися, лаятися і кричати.

Під час читання святих писань не можна заснути, а не то нечистий занесе в пекло.

Що потрiбно робити у Страсну п'ятницю

Цей день пропонується провести в роздумах o власному життi, в роздумах o стражданнi і смертi Ісуса Христа.

З церковної служби потрібно принести додому 12 палаючих свічок і дати їм догоріти повністю. Це принесе матеріальне благополуччя, успіх і радість.

У церкві можна освятити кільце, і воно буде захищати від усіх хвороб.

В цей день традиційно ворожать на врожай по погоді. Якщо небо зоряне — буде хороший урожай зернових, якщо весь день дощ, чекай неврожаю.

Розкажи про це друзям

blog comments powered by Disqus