Понеділок, 14 грудня 2015 14:47

Фото до матеріалу

Дипломат пояснив, чому Клімкін потиснув руку Чуркіну.

Дипломат пояснив, чому Клімкін потиснув руку Чуркіну.

Привітання міністра закордонних справ України Павлом Клімкіним з представником Росії в ООН Віталієм Чуркіним є скоріше нормою для українських дипломатів.

Про це в коментарі "Обозревателю" розповів експерт "Майдану закордонних справ" Олександр Хара.

"Міністр дав руку Чуркіну, бо наш президент тисне руку Путіну, незважаючи на вбивство наших громадян, анексію і війну", - нагадав експерт.

На його думку, бурхлива реакція на рукостискання виникла через те, що представник України в ООН Юрій Сергєєв такого собі не дозволяє. 

"Це не можна вважати нормальним, оскільки ми фактично воюємо, а тиснути руку одному з бійців ворога - ненормально. Є дуже серйозне моральне питання до Клімкіна, протоколом або дипломатичним етикетом тут не можна прикритися", - сказав Хара.

Експерт нагадав, як прем'єр Канади, коли тиснув руку Путіну, сказав, що робить це неохоче й закликала російські війська покинути Україну.

"Дипломати такі ж звичайні люди, як і інші. Ніхто не вимагає від нас, щоб ми тиснули руку, яка по лікоть в крові. Звичайно, Чуркін нікого не вбив, але і Ріббентроп ("міністр закордонних справ Німеччини 1938-1945 років, повішений". - ред.) теж нікого не вбивав і навіть не закликав. У нас вже більше 9000 убитих - це завжди потрібно пам'ятати", - говорить експерт.

"Ворогові можна тиснути руку тільки в тому випадку, якщо ми його перемагаємо, коли він повинен прийняти світ", - резюмував Хара.

Розкажи про це друзям

blog comments powered by Disqus