Субота, 07 жовтня 2017 13:43

Фото до матеріалу

Генсек Ради Європи: Нацменшини повинні знати мову тієї країни, де живуть

Генсек Ради Європи: Нацменшини повинні знати мову тієї країни, де живуть

Україна повинна забезпечити представникам національних меншин право і можливість використовувати свою рідну мову, а вони в свою чергу повинні вільно володіти українською мовою. Про це йдеться в статті на EUobserver генерального секретаря Ради Європи Турбьерна Ягланда про конфлікт навколо нового закону України «Про освіту».

«Звичайно, меншості в Європі повинні вільно володіти державною мовою тієї країни, де вони живуть. Це життєво важливо для їх повного участі в суспільстві. Отже, держава повинна використовувати всі засоби, необхідні для того, щоб вони могли його вивчити ».


Генеральний секретар вітав той факт, що президент України направив закон для вивчення Венеціанської комісії, яка є одним з органів Ради Європи.

«Це дає можливість спільної роботи над дотриманням законних прав європейських громадян, включаючи їх право на навчання рідною мовою», - зазначив він.


Ягланд нагадав про існування юридичних інструментів, які забезпечують чітке правове поле для поваги прав меншин: це Європейська конвенція з прав людини, Європейська хартія регіональних мов і мов меншин, а також Рамкова конвенція Ради Європи про захист національних меншин.

«Там, де була задіяна наша допомога, вона спрацювала. Вірменія, Польща, Чорногорія і Румунія - серед держав-членів, які співпрацювали з Радою Європи для поліпшення доступу до освіти на мовах меншин », - зазначив він.


Як повідомлялося, 5 вересня Верховна Рада прийняла закон про освіту, який починає реформу освіти в Україні. Закон, серед іншого, визначає, що мовою освітнього процесу в навчальних закладах є державна мова.

У Міністерстві освіти і науки заявили, що новий закон «Про освіту» відповідає Конституції України і Європейської хартії регіональних мов або мов меншин.

Рекомендуємо до перегляду: Посол Угорщини в Україні рекомендує нам прочитати КОНСТИТУЦІЮ УКРАЇНИ!!!

Розкажи про це друзям

blog comments powered by Disqus