П'ятниця, 08 грудня 2017 10:33

Фото до матеріалу

Виконавчий директор ЦПК Дар'я Каленюк з Вашингтону зробила гучну заяву щодо заморожування активів Порошенка, Яценюка та Луценка на Заході

Виконавчий директор ЦПК Дар'я Каленюк з Вашингтону зробила гучну заяву щодо заморожування активів Порошенка, Яценюка та Луценка на Заході

7 грудня у Страсбурзі буде затверджено звіт щодо протидії відмивання грошей в Україні, під час обговорення якого виконавчий директор Центру протидії корупції Дар'я Каленюк ініціює перевірку активів на Заході генпрокурора Юрія Луценка, президента України Петра Порошенка, екс-прем'єра Арсенія Яценюка та інших українських чиновників, які перешкоджають діяльності Національного антикорупційного бюро України (НАБУ).

Про це Каленюк повідомила на своїй сторінці у Facebook.

"Буду представляти нашу базу даних ПЕП pep.org.ua (відкритий реєстр національних публічних діячів України. – "ред"), яка допомагає заарештовувати за кордоном корупційні та підозрілі активи українських топ-чиновників. Почну з необхідності заморозити підозрілі західні активи Порошенка, Яценюка, Луценка та їхніх близьких соратників, які зараз убивають НАБУ і надію українського народу на заміну руйнівних корупційних правил гри в державі", – підкреслила вона.

Директор Центру протидії корупції зазначила, що до грудня 2013 року просила країни ЄС і США заморозити рахунки оточення президента Віктора Януковича.

"Спочатку ніхто не вірив, що це можливо. Історія циклічна. І чому вона нічому не вчить тих, у кого зриває дах від необмеженої влади", – підсумувала вона.

6 грудня голови фракцій Блоку Петра Порошенка і "Народного фронту" Артур Герасимов і Максим Бурбак зареєстрували законопроект №7362, яким пропонують надати Верховній Раді право висловлювати недовіру главам НАБУ, САП та членам НАЗК.

Згідно з ініціативою, питання про висловлення парламентом недовіри керівникам відомств можуть виносити на розгляд парламенту за пропозицією президента, Кабінету Міністрів або 150 народних депутатів. Висловлення недовіри вказаним чиновникам призводить до їх відставки.

Законопроект засудили міжнародна антикорупційна організація Transparency International, коаліція експертів "Реанімаційний пакет реформ" (об'єднує 80 організацій) і директор Міжнародного валютного фонду Крістін Лагард.

Екс-помічник заступника глави Пентагону з питань України та Євразії Майкл Карпентер зазначив, що буде рекомендувати скоротити всю урядову допомогу Вашингтона Києву, якщо Рада зважиться на звільнення директора НАБУ Артема Ситника.

7 грудня законопроект зняли з порядку денного.

Розкажи про це друзям

blog comments powered by Disqus