Четвер, 04 травня 2017 16:55

Фото до матеріалу

Єгор Соболев:

Єгор Соболев: "Зняття Януковича і Клюєва з розшуку Інтерполом - чому це сталося і як це виправити?"

Зняття Януковича і Клюєва з розшуку Інтерполом - чому це сталося і як це виправити?

1. Завдання довести злочини команди попереднього Президента по черзі справді не виконали Олег Махніцький, Віталій Ярема, Віктор Шокін та Юрій Луценко. Ось тут можна дізнатися, що в межах парламентського контролю за розслідуваннями ключових злочинів дізналися ми - http://cases.fightcorruption.org.ua.

2. Останніх трьох Генпрокурорів призначив Президент Петро Порошенко.

3. В усіх випадках згоду на призначення давав Парламент. Нинішній дозволив Президенту призначити Шокіна (http://w1.c1.rada.gov.ua/pls/zweb2/webproc4_1?pf3511=53962) і Луценка (http://w1.c1.rada.gov.ua/pls/radan_gs09/ns_golos?g_id=7284).

4. У Парламента є конституційне право висловити недовіру Генпрокурору, якщо він провалює свою роботу. Одразу як тільки ми були обрані, я ініціював відставку Яреми. Далі ми з колегами від Самопомочі голосували проти надання згоди на призначення Шокіна і домагалися його відставки. Коли вона сталася, ми голосували проти призначення Луценка.

Треба, щоб під тиском людей, медіа таі в результаті політичної конкуренції нас в Парламенті ставало більше. Це великий урок від американських сенаторів та конгресменів тут, в США. Люди з президентської партії першими не дозволяють Президенту робити кадрові помилки. І першими допомагають йому виправляти їх.

Саме американські парламентарії вписали в новий бюджет США сотні мільйонів доларів допомоги Україні, які Адміністрація нового Президента не пропонувала.

Повернуся до Києва - продовжу збір підписів колег в українському Парламенті за висловлення недовіри Генпрокурору Луценку.

Наразі тих, хто вже поставив підпис - менше двох десятків.

Єгор Соболєв

 

Розкажи про це друзям

blog comments powered by Disqus