Як правильно робити повірку лічильників: документи, нововведення?

Комунальні послуги невід’ємна частина життя кожної людини, які вартість займає чималу частину бюджету сім’ї. І найефективнішим способом оптимізації цих платежів встановлення індивідуальних приладів обліку холодного, гарячого водопостачання та тепла. Так споживач платитиме не за потенційно, а за реально використані ресурси. Але ці прилади, згідно з чинним на сьогодні в Україні законодавством, підлягають регулярній повірці. 

Замовити перевірку можна на сайті, поверка Киев

Це комплекс заходів, що дозволяє встановити придатність приладу для подальшого використання. Зупинимося докладніше у тому, як правильно робити повірку лічильників, із якою періодичністю і кому довірити виконання цих робіт.

Що потрібно знати про перевірку індивідуальних лічильників?

Ще у 2005 році Кабінетом Міністрів України було прийнято постанову, згідно з якою оплата монтажу, перевірки та ремонту індивідуальних приладів обліку споживаних енергоресурсів покладається на власника квартири, будинку. Серед пристроїв, що підлягають цим заходам, також зазначаються лічильники витрат холодної, гарячої води, тепла.

Інтервал між цими процедурами було встановлено Міністерством економічного розвитку у 2016 році та прописано у ч. 1 ст. 17 Закону про метрологічну діяльність. У ньому зазначено, що періодичність перевірки лічильників тепла, холодного та гарячого водопостачання становить 4 роки. Ці терміни вказуються в платіжках та особистому кабінеті споживача на сайті постачальника. На виконання робіт виділяється квартал. Якщо за цей час рекомендації не будуть виконані, водоканал і теплоенерго перестануть приймати показання лічильників і нараховуватимуть споживання за встановленими в Україні нормами, що приблизно в 2-2,5 рази вище за реальні цифри.

Процедура перевірки

Тепер зупинимося докладніше на тому, як відбувається перевірка лічильників води. Дані роботи може виконувати лише служба, яка має належні ліцензії, допуски, обладнання та сертифіковану лабораторію. Процедура залежить від того, з якими приладами чекає робота. Так, водоміри можна перевіряти як зі зняттям так і без демонтажу вдома у замовника. Роботи з тепловими лічильниками виконуються виключно у лабораторних умовах. Ці моменти також регламентуються Законом України про метрологічну діяльність. Замовнику послуг необхідно мати документи для перевірки лічильників води та тепла: паспорт приладу.

Роботи з водомірами

Більшість споживачів вважають за краще повіряти водоміри без демонтажу. Це просто, надійно та швидко. Процедура наступна:

 • Залишається заявка на сайті служби або по телефону;
 • менеджери телефонують із замовником за кілька днів до виконання робіт, погоджують дату та 2-х годинний інтервал візиту майстра;
 • підключення проливної установки АС-П, виконання вимірів (установка автоматично шифрує інформацію);
 • оплата послуг: здійснюється на рахунок організації протягом 1-2 днів після виконання робіт;
 • розшифровка результатів вимірів у лабораторії;
 • підготовка документів щодо придатності/непридатності приладу до подальшої експлуатації;
 • надання замовнику паперових екземплярів з результатами перевірки, які йому необхідно буде надати у компанії-постачальники послуг.

Роботи займають близько 15 хвилин та вимагають 30 літрів води на 1 прилад. Показаннями до заміни лічильників слугуватимуть розбите скло або наявність під ним конденсату, пошкодження. При цьому перевірка не виконується: прилад потребує заміни.

Роботи з тепловими лічильниками

Порядок перевірки лічильників тепла такий:

 • Залишається заявка на сайті або по телефону;
 • узгоджується час візиту майстра;
 • прилад демонтується та відвозиться до лабораторії;
 • виконуються виміри;
 • готуються свідоцтва про пройдену перевірку;
 • прилад разом із документами привозять до вас додому, встановлюють.

У ряді випадків може знадобитися заміна джерел живлення лічильників, що працюють автономно. Замовника повідомляють про це і тільки після цього встановлюється новий акумулятор. У теплоенерго документи споживач відвозить самостійно.

Наша служба повірки лічильників надасть більш детальну інформацію про особливості виконання даних робіт, їхню вартість та умови співпраці. У нашій особі ви знайдете надійну, ліцензовану компанію, яка якісно та швидко впорається з майбутніми роботами, чітко дотримуючись регламентних норм та вимог. Для оформлення заявки на зателефонуйте менеджерам або надішліть запит через онлайн-форму.

Рейтинг
( Пока оценок нет )
Алина Орлова / автор статьи
«Странно говорить о дискриминации и ущемлении прав в век вроде бы полного принятия и толерантности» — так начинается история информационного портала «ВIЧЕ».
VICHE
https://teleportrooms.com/