В этот день в Екатеринославе казаки УНР проводили аресты «бандитов»

7 апреля 1918 года в Екатеринославе казаки Украинской Республики проводили аресты. Это был только третий день власти Республики в городе и местная городская управа была встревожена этими арестами.

Учреждение даже официально обратилось с просьбой разъяснить ситуацию к командованию Вольного казачества. Приводит ответ Гаврила Воробьева, руководителя Екатеринославского Коша Вольного казачества без купюр и языком оригинала:

«Отаман Вільного козацтва получив от городської управи листа з протестом проти розстрілів. У відповідь на це городській управі отаман штабу Вільного козацтва послав такого листа: «У відповідь на Ваше відношення за No 4293 мушу Вас повідоми ти, що ніяких «актов политической мести» нами не робиться, коли були вбиті чи поранені нами більшовики, то було це під час бою або втечі арештантів. Ніякого ж терору Вільне козацтво, яке складається з демократичних верств населення й яке у важкий для нього самого і для Республіки час, на своїй шиї скуштувало політику більшовистського насильства, допустити не може. Відносно вимоги «немедленно сделать распоряжение о прекращении обысков и арестов» маю повідомити Вас:

1) наказ про самочинні труси й арешти дано мною козакам дуже задовго до вступу в Катеринослав, при вступі ж до Катеринославу мною він був поновлений;

2) всі труси й арешти робляться лише по одержанні за моїм або мого заступника підписом;

3) зараз у городі є ще багато злодіїв і грабіжників, які раніше виступали як червоногвардійці з оружною рукою проти народу Української Республіки й як анархісти проти урядових установ.

Цих, як ворогів держави, Вільне козацтво арештовує і буде арештовувати, віддаючи їх до суду по законам Республіки. Надіюся, що ці арешти городська управа, як громадська установа на території Української Народної Республіки, повинна лише вітати».

«Украинская революция 1917-21 гг.на Поднепровье»/ Государственный архив Днепропетровской области, ЛИРА 2016 год.

Автор Макс Мирошниченко

Рейтинг
( Пока оценок нет )
Алина Орлова / автор статьи
«Странно говорить о дискриминации и ущемлении прав в век вроде бы полного принятия и толерантности» — так начинается история информационного портала «ВIЧЕ».
VICHE
https://teleportrooms.com/